win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 40

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #14
    Μηχανικός
    Αρχιτεκτων
    Το μέλος teo152 δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    13.11.2013
    Περιοχή
    Αιγινα
    Αναρτ.
    40
    Εύσημα

    έδωσε
    4
    έλαβε
    1
    Αρχεία

    Λήψεις
    11
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Χάρη σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.
    Επειδή είμαι παλιά καραβάνα ,τον καιρό εκείνο όταν πηγαίναμε για νομιμοποίηση αυθαιρέτου στην πολεοδομία θυμάμαι η διαδικασία ήταν : κατάθεση φακέλου στο τμήμα αυθαιρέτων, υπολογισμός του προστίμου, πληρωμή του προστίμου και μετά έβγαινε η εξαίρεση από την κατεδάφιση από τον νομάρχη. Μετά δε από όλα αυτά υποβάλαμε και δεύτερο φάκελο στο τμήμα αδειών αυτή την φορά, για έκδοση και οικοδομικής άδειας. Αυτά τώρα απ ότι κατάλαβα δεν ισχύουν πια. Απ ότι κατάλαβα πάω κατ ευθείαν στο τμήμα έγκρισης - άδειας δόμησης για την διαδικασία μαζί με ένα σωρό εγκρίσεις από αρχαιολογίες ,δασαρχείο και Σ.Α.
    Δεν έχω πάει πολεοδομία τα τελευταία δυο χρόνια, μια και από δουλειά έχουμε βουλιάξει και δεν έχω γνώση των νέων καταστάσεων. Μονο θεωρητικά ότι μπορούσα. Τώρα τα ψάχνω για να κατατοπιστώ πλέον εν όψη αυτής της περίπτωσης..
    Έχω και πρόβλημα με την πλατφόρμα του ΤΕΕ, ενώ όταν του βάζω για ρύθμιση βγάζει τα πρόστιμα κλπ. Όταν του επιλέγω " προς έκδοση Ο.Α. " μου βγάζει (0). Δηλαδή ούτε το παράβολο των 2.000 ε που πρέπει να πληρωθεί για να μπει στον 4178 και μετά να πάω για την πολεοδομία. Δεν κάνω κάποιο λάθος στην καταχώρηση των δεδομένων, του έχω βάλει και δυο φύλλα καταγραφής με της αυθαιρεσίες και όταν το υπολογίζω με το Γαρδο μου βγάζει το παράβολο των 2.000 ε. Δηλ. ο Γαρδος το βγάζει σωστά ενώ το ΤΕΕ όχι. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να το δει το σύστημα του ΤΕΕ?
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη teo152 : 13.11.2015 στις 14:51

Παρόμοια θέματα

  1. N.4178/13: Νομιμοποίηση αυθαίρετων κατασκευών με έκδοση οικοδομικής άδειας
    Από το μέλος γιωργος1 στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.12.2022, 22:16
  2. N.4178/13: Νομιμοποίηση αυθαιρέτου με έκδοση οικοδομικής άδειας και διαδικασία στον 4178
    Από το μέλος zak στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 27.05.2016, 08:10
  3. N.4178/13: Προς έκδοση οικοδομικής άδειας
    Από το μέλος ALIKI στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 05.06.2014, 20:46
  4. Έκδοση νέας οικοδομικής άδειας με ΝΟΚ και 4030
    Από το μέλος kdimitrisst στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταία Ανάρτηση: 03.10.2013, 09:04
  5. N.4014/11: Πρόστιμο ή έκδοση οικοδομικής άδειας σε εξ' αδιαιρέτου;
    Από το μέλος gi@ στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 22.11.2011, 11:54

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •